Smaržas bērniem – vai drīkst?

smaržas bērniemMazos ļoti interesē pieaugušo pasaule. Ja ģimenē aug maza, jauna “dāmīte”, viņai ar laiku arvien interesantākas kļūst mammas skaistās kurpes, kleitas un arī kosmētikas somiņa. Lūpukrāsa, kas nonākusi uz sienas, spoguļa un arī mazajai uz sejas – ļoti klasiska situācija.

Viens variants, ļoti cieši un noslēgti glabāt kosmētikas maciņu, tā, lai mazā netiek klāt arī tad, ja īpaši pacenšas. Otras variants – ļaut mazajiem izspēlēt dažādas lomas no pieaugušo pasaules, tostarp – arī pucēšanos, tāpat kā mammai, pie spoguļa. Tiesa, tad jāiegādājas bērnam pašam savs kosmētikas maciņš un komplektiņš ar īpašu saturu – dabisku un tikai noteiktas lietas.

Te rodas arī jautājums – kādā vecumā mazajai princesei šādu kosmētikas maciņu vispār dot? Un cik vecāku – tik arī atbilžu. Būs kāds, kas kopumā iebildīs pret to, ka bērnam nepieciešams šāds pucēšanās veids un spēles, jo bērns ir bērns. Būs vecāki, kas atbalstīs, bet tikai pēc noteikta vecuma.

Bērnudārza vecuma meitenēm jau vēlme saposties, uzpucēties, vilkt skaistākas, modernākas un interesantākas drēbes, ir izteiktāka. Varbūt, šis arī ir vecums, kad varētu ļaut bērnam izmēģināt, piemēram, lūpu balzamu (bez krāsas, bet dabīgu un ar patīkamu garšu).

Cits jautājums – par smaržām.  Bērnu smaržas, dažādos interesantos, ar multfilmu tēliem rotātos, flakoniņos iespējams iegādāties bieži vien. Tomēr – vai bērnam tas vajadzīgs, vai var uzticēt mazajam pašam rīkoties ar šādu smaržu pudelīti un kas īsti tajā iekšā – cik dabīgs un bērnam piemērots?

Ja esam no tiem vecākiem, ka uzskata – smaržas, lūpu balzams un kāda cita neliela kosmētikas detaļa bērnam nav nekas slikts, varam izvēlēties no ļoti dažādām smaržām, kas paredzētas tieši bērniem. Tiesa, rūpīgi vajadzētu iepazīties ar uzrādīto sastāvu un “iesmaržošanos” padarīt par, piemēram, rīta rituālu kopā ar mammu, ne uzticēt visu flakoniņu bērnam pašam.

VIsu savu dzīvi esmu dievinājusi smaržas 😚 Nepārspīlēšu, sakot, ka man mājās atrodas vairāk smaržas kā dažā labā veikalā 😄 Protams mani interesē arī citas lietas, piemēram pūdeļi. Ak dievs kā es mīlu pūdeļus.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *