7 smaržas ar “senatnīgu” aromātu

senatnīgi aromātiCilvēka oža ir apbrīnojama maņa. Tā ne tikai mums palīdz atpazīt apkārt esošās lietas, bet tai arī piemīt atmiņa, jo gandrīz ikvienam prātā ir saglabājies tas, kā smaržo pankūkas svētdienas rītā, kā smaržo zeme vasarā pēc lietus, kāds ir piparkūku aromāts utt. Savukārt smaržas ir kas pavisam īpašs.

Ir cilvēki, kuriem patīk viena konkrēta zīmola aromāti, ir tādi, kuri pēc laika apnīk, tāpat ir arī tādi, kurus nevaram ciest, kā arī tādi, kuri rada dažādas asociācijas. Aplūkosim septiņas smaržas ar “senatnīgu” aromātu, kas aizvedīs jūsu sajūtas citā gadsimtā.

  1. Vintage Chabaud Maison de Parfum. Šo sieviešu smaržu nosaukums jau vēsta par to, ka tajās iekodēta senatnīga maģija, kas apvienota ar austrumniecisku burvību. Smaržas patiks neatkarīgām sievietēm, kuras nebaidās parādīt savu vilinošo spēku.
  2. Mouchoir de Monsieur by Guerlain for Men. Šīs vīriešu smaržas ir leģenda. Tās radītas 1904.gadā. Aromāta sākuma notī jūtams spēcīgi lavandas, citronverbēnas un bergamota akordi, pēc tam tie pārvēršas krēmīgu tonkas pupiņu un kanēļa apvienojumā. Sirds notī jūtams salds ziedu akords, kurā “ieskanas” roze, jasmīns un neroli. Izsmalcināts, silts un tajā pašā laikā vīrišķīgs aromāts.
  3. Jolie Madame by Pierre Balmain. Šīs sieviešu smaržas tika radītas 1953.gadā. To aromātā visspēcīgāk jūtama: vērmele, koriandrs, gardēnija, neroli, bergamots un krustnagliņas. Vidus notī: tuberoze, narcises, īriss, jasmīns, rozes, apelsīns, vijolītes un lilijas savukārt pamatnoti veido: pačūlijas, muskuss, kokosrieksti, ķērpis, vetīvers, ciedri un tabaka.
  4. Balmain Vent Vert by Pierre Balmain. Arī šis ir sieviešu aromāts. Tas radīts 1947.gadā. Šīs smaržas atsauks atmiņā siltu vasaru, ziedošas pļavas un bezrūpīgu mieru. Aromāta galvenās notis ir laims, apelsīnu ziedi, zāle, persiki, citrons, bergamots un neroli. Nākamajā notī seko: vijolītes, frēzijas, jasmīns, hiacintes, iang – iang, rozes un dažādas garšvielas. Pamatnoti veido: sandalkoks, dzintars, muskuss, salvija, vetīvera un ciedri.
  5. Soir de Paris (Evening in Paris) by Bourjois. Šis ir viens no pazīstamākajiem “Bourjois” radītajiem sieviešu aromātiem, kas tika piedāvāts pircējiem 1928.gadā. Šo aromātu ir vērts izbaudīt kaut vai tādēļ, ka to var uzskatīt par sava veida kultūras stūrakmeni. Kad pēc Otrā Pasaules kara amerikāņiem bija nepieciešams gūt zināšanas par to, kāda ir dzīve Eiropā, šis aromāts bija Francijas simbols. Tas atgādina augļu, bergamota, aprikožu, persiku, svaigi pļautas zāles un vijolīšu sajaukumu, kuram pievienots muskuss, sandalkoks un vaniļa.
  6. Eau Sauvage by Christian Dior. Klasiskas vīriešu smaržas, kas izturējušas laika pārbaudi kopš 1966.gada. To aromātā jūtams citrons un rozmarīns, kas apvienots ar spēcīgu lavandas un koksnes noti. Smaržas, kas piemērotas pārliecinātam vīrietim.
  7. Aramis by Aramis. Šīs vīriešu smaržas radītas 1966.gadā. Piemērotas tiem, kuri novērtē klasiskas vērtības un necenšas sekot visiem jaunākajiem trendiem. Senatnīgais un klasiskais aromāts ir šo smaržu īpašais akcents. Kompozīcijā jūtams koksnes aromāts, kas apvienots ar kanēli, pelargonijām un gardēnijām.
VIsu savu dzīvi esmu dievinājusi smaržas 😚 Nepārspīlēšu, sakot, ka man mājās atrodas vairāk smaržas kā dažā labā veikalā 😄 Protams mani interesē arī citas lietas, piemēram pūdeļi. Ak dievs kā es mīlu pūdeļus.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *