Neticēsi! 5 vielas, kas atrodamas smaržūdenī

kaitīgas vielas smaržāsKad izvēlamies smaržas vai smaržūdeni, vispirms vadāmies pēc sajūtām, kādas rodas, ieelpojot aromātu. Ja tas patīk, tad parasti arī iegādājamies. Taču patiesībā šis nav vienīgais kritērijs, kuru vajadzētu ņemt vērā.

Ir veikti vairāki pētījumi, kuros atklāts, ka veikalos nopērkamajos smaržūdeņos nereti sastopamas dažādas cilvēka veselībai kaitīgas vielas. Tādēļ nākamreiz, pirms iegādājies kādu aromātu, palasi, kas ir tā sastāvā!

  1. Benzila acetāts. Šī viela ir vēzi izraisoša. Bērklija Universitātē veikts pētījums, kurā atklāts, ka šīs ķimikālijas var uzskatīt par vienu no aizkuņģa vēža izraisītājiem.
  2. Metilēnhlorīds. Šī patiesībā ir tā viela, kuru, ieraugot smaržu sastāvā, jums noteikti vajadzētu meklēt kādu citu alternatīvu. To ir aizliegts izmantot kopš 1988.gada, taču gadās, ka ražotājs noklusē, ka smaržūdenī ir sastopams šis vēža izraisītājs, kas turklāt arī uzkrājas cilvēka organismā. Tas var radīt arī tādas blakusparādības kā galvassāpes un nogurumu.
  3. G-terpinene – viela, kas var radīt astmu, kā arī centrālās nervu sistēmas traucējumus.
  4. Pfalāti – šīs vielas nopietni ietekmē cilvēka veselību. Tās var radīt hormonālās sistēmas traucējumus, krūts vēzi, diabētu, vielmaiņas problēmas, aptaukošanos utt. Šīs vielas, kas patiesībā ir ķīmiskie mīkstinātāji, pievieno smaržām, lai pastiprinātu to noturību.
  5. Sintētiskais muskuss – kad nākamreiz vēlēsities iegādāties smaržūdeni, kuru aromātā ir muskusa nots, padomājiet kārtīgi, jo pastāv iespēja, ka to sastāvā patiesībā ir izmantoti sintētiskie muskusa maisījumi, kas ne tikai izraisa vēzi, bet arī spēj sabojāt endokrīno sistēmu. Turklāt šīs vielas arī nodara ļaunumu dabai, jo darbojas kā inde, kas piesārņo ūdenskrātuves, un līdz ar to arī apdraud augus un dzīvniekus.

Šī ir tikai neliela daļa no vielām, kuras iespējams sastapt pat dažos pasaulē atzītos smaržūdeņos. Protams, tas nenozīmē, ka kaitīgas vielas ir visos aromātos, taču par ļaunu nenāk palasīt to sastāvu.

Eksperti atzīst, ka vienkāršākais veids, kā no ķimikālijām izvairīties, ir radīt pašiem savas smaržas izmantojot aromātiskās eļļas. To piedāvājums ir visai plašs –  varat izvēlēties citronu, eikaliptu, jasmīnu un daudzas citas.

VIsu savu dzīvi esmu dievinājusi smaržas 😚 Nepārspīlēšu, sakot, ka man mājās atrodas vairāk smaržas kā dažā labā veikalā 😄 Protams mani interesē arī citas lietas, piemēram pūdeļi. Ak dievs kā es mīlu pūdeļus.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *