10 dīvaini fakti par smaržām

 

dīvaini fakti par smaržāmKāds smaržu flakoniņš – vai nu aizmirsts vai ikdienā aktīvi lietots – stāv ikvienas sievietes kosmētikas plauktiņā. Kāda ar smaržām aizraujas vairāk, kāda tās izmanto tikai īpašos gadījumos, bet vēl kādai smaržu pasaule neko neizsaka. Tomēr pati smaržu un aromātu pasaule ir ārkārtīgi interesanta, noslēpumiem un pat intrigām apvīta. Lūk, 10 interesanti un aizraujoši fakti par smaržām!

  1. Franču parfimērijas bankā ir apmēram 8000 dažādu smaržu nosaukumu. Mūsdienās vienā pašā smaržu flakoniņā, var būt ieslēptas smaržas, kas sastāv pat no 200 dažādiem aromātiem.
  2. Viduslaikos smaržu flakoni, ko izsmidzināt, bija tikai augstas kārtas dāmām, tāpēc vienkāršās meitenes frizūrās slēpa maisiņus ar kazas taukiem un jasmīna ekstraktu. Karstumam iestājoties, maisiņš izkusa, tauki tecēja gar seju, kaklu un pleciem, tā padarot ādu smaržīgāku.
  3. Pirmais patents smaržām tika izdots, protams, Parīzē, 1190.gadā.
  4. Pati tīrākā eļļa smaržām, ir rožu eļļa, kas izgatavota Bulgārijā un tās iegūšana ir gana sarežģīta – 1 kg eļļas ieguves nepieciešams 5 tonnas rožu ziedlapiņu. Tās tiek vāktas tikai ar rokām un tikai 30 dienas gadā!
  5. Un, lai gan ķīmiķi šodien iemācījušies imitēt teju jebkuru aromātu, īpašo rožu aromātu nevienam vēl nav izdevies pilnībā imitēt!
  6. Cilvēkiem pašas mīļākās smaržas skaitās svaigas maizes smarža, tikko pļauta zāle un kafija. Iespējams – vajadzētu tapt arī smaržām, kuru aromāts – piemēram, pēc tikko pļautas zāles!
  7. Pilsētnieki smaržas sajūt par 30% mazāk, nekā cilvēks, kas dzīvo tālāk no pilsētas, dziļāk laukos un saskarē ar dabu!
  8. Tā kā smaržu izcelsme ir ļoti sena, arī senie Grieķi bija aromātu mīļotāji. Viņi, cienot mirušos, deva tiem līdzi “pēcnāves dzīvē” iecienītāko parfīma flakoniņu, kas pavadīja cilvēku tālākajā ceļā – pēc nāves.
  9. Zinātnieki pierādījuši, ka pietiek ar vienu smaržu izsmidzināšanas reizi, un uzreiz jūtamies pacilātāki un priecīgāki. Tāpēc, ja jūties noskumis, uzsmidzini nedaudz tavas mīļākās smaržas un garastāvoklis uzlabosies.
  10. Vārds “parfīms”- latīņu valodā “perfumus” – latviski nozīmē “caur dūmiem”.
VIsu savu dzīvi esmu dievinājusi smaržas 😚 Nepārspīlēšu, sakot, ka man mājās atrodas vairāk smaržas kā dažā labā veikalā 😄 Protams mani interesē arī citas lietas, piemēram pūdeļi. Ak dievs kā es mīlu pūdeļus.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *